Wie genoeg ervaring op de teller heeft staan, kent ongetwijfeld Sensible Soccer nog. Dezelfde ontwikkelaar van toen werkt nu aan een spirituele opvolger die het tweede kwartaal van volgend jaar moet verschijnen op consoles en PC.
Sensible Soccer zag in 1992 het levenslicht op onder andere de Amiga, SNES, GameBoy, Mega Drive en de Game Gear. Daarna verschenen er nog versies voor Windows DOS en in 1998 verscheen een opgepoetste versie van het origineel op de PlayStation.
De ontwikkelaar van het origineel, Jon Hare, werkt nu onder de vlag van ontwikkelaar Tower Studios aan de spirituele opvolger Sociable Soccer. Er is reeds een versie van de game beschikbaar op Apple Arcade, maar een ‘grote’ versie komt dus midden volgend jaar ook naar consoles en PC.
De game wordt allesbehalve realistisch. Sociable Soccer draait vooral om snelle gameplay en vingervlugge reflexen. De nieuwe versie krijgt ten opzicht van de Apple Arcade-versie betere AI, vloeiendere animaties en geüpdatete spelers en teams.
Ga deze toch in het oog houden al is vanwege nostalgische redenen. MicroProse Soccer + International Soccer op C64, SS op Amiga, Kick Off alle versies,..
Waar wind zelfs een factor was 🙂