Een belangrijke medewerker binnen de nieuwe Xbox-leiding van Asha Sharma verlaat Microsoft alweer. Jared Palmer, die in mei werd aangesteld als vice-president engineering bij Xbox, maakt de overstap naar AI-bedrijf Cognition.
Palmer kondigde zijn vertrek aan via sociale media en liet weten dat hij bij Cognition aan de slag gaat als head of engineering. Daarbij bedankte hij Asha Sharma en het Xbox-team voor de samenwerking.
De overstap van Palmer naar Xbox maakte deel uit van de grotere reorganisatie onder leiding van Sharma, die in februari de leiding over Xbox overnam en een nieuwe koers voor de divisie moest uitstippelen. Palmer kwam oorspronkelijk uit het CoreAI-team van Microsoft en werd samen met verschillende voormalige collega’s naar Xbox gehaald.
Bij zijn aanstelling gaf Sharma aan dat Palmer zich zou richten op onder meer ontwikkelaarstools, engineering, productontwikkeling en infrastructuur. Zijn ervaring met tools die ontwikkelaars efficiënter laten werken zou volgens haar perfect aansluiten bij de nieuwe strategie van Xbox.
Waarom Palmer Xbox na slechts enkele maanden alweer verlaat, is niet bekend. Het vertrek komt echter op een bijzonder turbulent moment voor Microsofts gamingdivisie.
Als onderdeel van de grote herstructurering binnen Xbox kondigde Microsoft duizenden ontslagen aan en werden verschillende studio’s gesloten of afgestoten. De veranderingen roepen ook vragen op over de toekomst van het platform, waaronder de ontwikkeling van de volgende generatie Xbox-console, Project Helix.
Ontdek meer van Pragalicious
Abonneer je om de nieuwste berichten naar je e-mail te laten verzenden.



