Met Neva leverde Nomada Studio vorig jaar al een emotionele uppercut af die nog lang bleef nazinderen. De game was een audiovisuele parel die zonder woorden meer zei dan menig blockbuster met ellenlange dialogen. Check zeker de review die ik van Neva schreef. Maar nu is er Neva: Prologue en of deze DLC jouw centen waard is, lees je in deze review.
Waarom Wel?
Extra hoofdstuk
Neva: Prologue is een kort maar betekenisvol extra hoofdstuk dat terugkeert naar het prille begin van Alba’s band met de jonge wolvenwelp die later haar trouwe metgezel wordt. Deze proloog is dus zeker geen grote uitbreiding dat een verrassende gameplayrevolutie voorschotelt. Nee, het is een klein, intiem verhaal dat vooral bedoeld is voor spelers die nog één keer willen terugkeren naar die wereld van melancholie, schoonheid en stille emotie.
We volgen Alba die op haar beurt dan weer een spoor van witte vlinders volgt door een vervuild moeraslandschap. Daar vindt ze een bange, verweesde pup. De ontmoeting is klein, maar geladen. Het is een scène dat ontwikkelaar Nomada Studio perfect beheerst: woordeloos, maar vol betekenis.



Prachtig stilistisch
De stijl van Neva blijft dus zeker uniek. De zachte animaties, de vloeiende bewegingen, de subtiele kleuraccenten én de sfeervolle soundtrack van Berlinist zorgen opnieuw voor een audiovisuele ervaring die je meteen mee zuigt. De moerassen zijn duister en tragisch mooi.
Hoewel de proloog met zijn uur aan gameplay heel compact is, krijgen we toch drie nieuwe gebieden voorgeschoteld. Ieder gebied introduceert kleine variaties op de gekende gameplay. Nieuwe vijanden, nieuwe obstakels, nieuwe ritmes. Het is geen grote evolutie, maar wel genoeg om het gevoel te geven dat je écht iets nieuws speelt. En vooral het gebied waarin het licht invloed heeft op de spelwereld is enorm knap en leuk om spelen.



Waarom Niet?
Erg kort
Ik zou eigenlijk niet goed weten waarom je deze Neva: Prologue niet zou spelen. Voor €2,99 krijg je een prachtig extra hoofdstuk dat een mooie inkijk geeft in hoe de band tussen Alba en Neva ontstaat. Je kan zeker discussiëren of dit dan niet in de initiële game had moeten zitten. Maar zeg nu zelf, wat doe je tegenwoordig met €2,99 voor een uur? En als je echt wil haal je er nog meer uit, want er zijn weer vijf verborgen bloemen die je moet zoeken.


Trailer
Gespeeld op PlayStation 5 Pro
Neva: Prologue is een klein, sfeervol en liefdevol gemaakt extra hoofdstuk voor Neva. Het lijkt dan ook vooral bedoeld is voor wie die nog niet klaar was om afscheid te nemen van Alba en Neva. Het is geen must-have voor iedereen, maar wél een prachtige aanvulling voor wie geraakt werd door Neva. Verwacht geen gameplayrevolutie of lange speelduur, maar wel een audiovisueel pareltje dat de band tussen mens en dier nog wat meer diepgang geeft. En zeg nu zelf, wat kan je tegenwoordig nog doen voor €2,99?
Pluspunten
- Mooi opgebouwde origin story
- Prachtige omgevingen
- Sfeervolle muziek
- Slechts €2,99
Minpunten
- Erg kort
Ontdek meer van Pragalicious
Abonneer je om de nieuwste berichten naar je e-mail te laten verzenden.



