De animatiefilm Tomb Raider: The Myth of El Hawa geeft ons een blik op wat er is gebeurd tussen het vierde en zesde spel.
De gebeurtenissen tussen Tomb Raider: The Last Revelation en Angel of Darkness worden al enige tijd getheoretiseerd en besproken door de fanbase. Hoewel er uiteindelijk een Angel of Darkness deleted scene werd vrijgegeven, die een flashback toont van Lara Croft die een mysterieuze sjamaan ontmoet na de gebeurtenissen van The Last Revelation, onthulde deze niet helemaal het volledige verhaal.
Tomb Raider: The Myth of El Hawa is een animatie die vertelt wat Lara heeft gedaan wat leidde tot de gebeurtenissen in het zesde spel. Het is geregisseerd door long-time fan en streamer, Ash Kaprielov. Het verhaal wordt verteld via dagboekaantekeningen van Lara, die worden ingesproken door Jonell Elliott, Lara’s stemacteur in de bovengenoemde games.