Elden Ring mag dan al iets makkelijker, of moeten we zeggen toegankelijker, zijn dan zijn Souls-voorgangers, toch is de game niet van de poes. En dat is ook de bedoeling zegt de man achter de reeks, From Software’s game director Hidetaka Miyazaki.
Hij zegt daarover het volgende in een interview met The New Yorker: “In onze games is lijden datgene wat betekenis geeft aan de spelervaring.”
Of zoals wij zeggen “om plezier te hebben moet je eerst afzien…”
Miyazaki zei dat hij zich verontschuldigt tegenover gamers die aarzelen om From Software’s games te spelen vanwege de moeilijkheidsgraad. Hij hield echter vol dat de studio niet van plan is om iets te veranderen omdat het gevoel van het overwinnen van ontberingen de “identiteit” van de studio is.
Hij voegde eraan toe: “We zijn altijd op zoek naar verbetering, maar juist in onze games is ontbering wat de ervaring betekenis geeft. Dus het is niet iets wat we op dit moment willen opgeven. Het is onze identiteit.“
De vele gesneuvelde “kaskes” zullen de man alvast niet dankbaar zijn…