Volgens een recent gerucht zal PlayStation deze zomer geen grote showcase organiseren. Voor het eerst in vijf jaar lijkt Sony af te haken tijdens het traditionele zomerse game-seizoen. De voorbije jaren vormden E3 en Summer Game Fest het vaste podium voor PlayStation om grote aankondigingen te doen.
Sony kende een sterke comeback met de PS4 na een zwakkere PS3-periode. De console kreeg lof voor zijn sterke line-up en scherpe prijs. Met die energie ging Sony vol vertrouwen de PS5-generatie in. Toch verloopt die minder vlot. Verschillende grote games zijn geschrapt of uitgesteld.
De PS5 blijft technisch indrukwekkend, maar Sony toont dat potentieel zelden echt. Ontwikkelaars blijven bovendien games uitbrengen voor de PS4. Daardoor lijkt de nieuwe generatie niet volledig benut. De verwachting is dat de PS5 stilaan zijn levenscyclus afrondt. Toch telt deze generatie voorlopig maar een beperkt aantal grote exclusives.
Insider John Harken liet op ResetEra verstaan dat we deze zomer geen showcase of State of Play mogen verwachten. Een showcase toont meestal ambitieuze projecten voor de toekomst. Een State of Play richt zich op titels die snel uitkomen. Normaal gezien duiken er in mei al geruchten op over wat Sony gaat tonen. Dat blijft dit jaar uit. Andere insiders bevestigen die stilte.
Mocht het gerucht kloppen, dan is het de eerste keer sinds 2019 dat Sony geen zomerevent organiseert. Microsoft en andere uitgevers zullen wel aanwezig zijn met aankondigingen. PlayStation zou eventueel nog iets kleins kunnen tonen tijdens Summer Game Fest, maar fans mogen geen groots spektakel verwachten.
Voor dit jaar staan Death Stranding 2 en Ghost of Yotei nog op de planning. Wat daarna volgt, blijft voorlopig een mysterie. Sommigen hopen op beelden van Naughty Dog’s Intergalactic: The Heretic Prophet, maar daar is nog niets van bevestigd. We wachten af wat Sony in het najaar of later zal prijsgeven.
Ontdek meer van Pragalicious
Abonneer je om de nieuwste berichten naar je e-mail te laten verzenden.



