Samsung heeft officieel de nieuwe Galaxy Tab S12 Series aangekondigd. De nieuwe tabletlijn bestaat uit de Galaxy Tab S12 Ultra en Galaxy Tab S12+ en zet vol in op productiviteit, AI en krachtige prestaties. Volgens Samsung gaat het om de krachtigste Galaxy Tabs die het bedrijf tot nu toe heeft ontwikkeld.
Centraal binnen de nieuwe generatie staat de combinatie van krachtige hardware en de nieuwste Galaxy AI-functies. Samsung positioneert de tablets nadrukkelijk als apparaten voor gebruikers die onderweg willen werken, studeren of creatieve projecten willen uitwerken. Daarbij moeten lange batterijduur, een slank ontwerp en AI-ondersteuning ervoor zorgen dat complexe workflows eenvoudiger worden uitgevoerd.

Slanke tablets
De grootste blikvanger is de Galaxy Tab S12 Ultra. Met een dikte van slechts 5,1 millimeter is dit de dunste Galaxy Tab ooit. Tegelijkertijd beschikt het toestel over een batterij die volgens Samsung tot 23 uur meegaat op één lading. De Galaxy Tab S12+ haalt onder dezelfde omstandigheden een gebruiksduur tot 21 uur. Beide modellen ondersteunen bovendien 45W-snelladen.
Onder de motorkap kiest Samsung voor de MediaTek Dimensity 9500-processor. Voor de Ultra-versie spreekt het bedrijf over een NPU die 61 procent sneller is dan die van de vorige generatie, aangevuld met een CPU-winst van 19 procent en een GPU-verbetering van 17 procent ten opzichte van de Galaxy Tab S11 Ultra. Een vernieuwde 3D Vapor Chamber moet daarbij helpen om de warmteontwikkeling tijdens zware taken onder controle te houden.



Schermen met schermen
Ook het scherm krijgt een prominente rol binnen de nieuwe serie. De Galaxy Tab S12 Ultra beschikt over een 14,6 inch Dynamic AMOLED 2X-display, terwijl de Galaxy Tab S12+ uitkomt op 12,6 inch. Beide schermen ondersteunen een verversingssnelheid van 120Hz en behalen een piekhelderheid van 1600 nits. De verbeterde Vision Booster-technologie past de helderheid automatisch aan op basis van de omgevingsomstandigheden.
Samsung legt daarnaast sterk de nadruk op multitasking. Dankzij Android 17 en One UI 9 kunnen gebruikers maximaal drie vensters gelijktijdig openen via Multi Window. De meegeleverde S Pen blijft een belangrijk onderdeel van de ervaring, terwijl AI-functionaliteiten zoals Note Assist het mogelijk maken om notities automatisch samen te vatten. Ook Gemini van Google is geïntegreerd, inclusief een proefperiode van zes maanden voor Google AI Pro.

Voor de creatievelingen
Voor creatievelingen en professionele gebruikers brengt Samsung een uitgebreid pakket software mee. Opvallend is dat Adobe Photoshop voorgeïnstalleerd aanwezig is op de tablets, wat volgens Samsung een primeur is voor Android-tablets. Daarnaast worden applicaties zoals Notability, Goodnotes, LumaFusion, Notion en Clip Studio Paint ondersteund met proefperiodes of exclusieve aanbiedingen voor eigenaars van de nieuwe toestellen.
Op technisch vlak beschikken beide modellen over quad-speakers met ruimtelijke audio, ondersteuning voor microSD-kaarten tot 2TB, een IP68-certificering voor water- en stofbestendigheid en een vingerafdrukscanner in het scherm. De tablets worden standaard geleverd met een S Pen en zijn compatibel met aanvullende accessoires zoals het Pro Keyboard en het Book Cover Keyboard Slim.

Beschikbaarheid
De Galaxy Tab S12 Series verschijnt vanaf 7 oktober in de Benelux in de kleuren Gray en Silver. De Galaxy Tab S12+ krijgt een adviesprijs vanaf 1.299 euro, terwijl de Galaxy Tab S12 Ultra verkrijgbaar wordt vanaf 1.539 euro. Samsung belooft daarnaast tot zeven generaties OS-upgrades en beveiligingsupdates voor beide modellen.
Specificaties
| Galaxy Tab S12 Ultra (14,6 inch) | Galaxy Tab S12+ (12,6 inch) | |
| Afmetingen | 208,5 × 326,3 × 5,1 mm | 187,8 × 289,5 × 5,3 mm |
| Gewicht | 692 g (Wi-Fi), 695 g (5G) | 553 g (Wi-Fi), 555 g (5G) |
| Besturingssysteem | Android 17, One UI 9 | Android 17, One UI 9 |
| Scherm | 14.6-inch, 2960 x 1848, 120Hz, Dynamic AMOLED 2X | 12.6-inch, 2800 x 1752, 120Hz, Dynamic AMOLED 2X |
| Helderheid | Piekhelderheid 1600 nits / HBM 1000 nits | Piekhelderheid 1600 nits / HBM 1000 nits |
| AP | MediaTek Dimensity 9500 | MediaTek Dimensity 9500 |
| Geheugen en opslag | 16 GB + 1 TB, 12 GB + 512 GB, 12 GB + 256 GB, microSD tot 2 TB | 12 GB + 512 GB, 12 GB + 256 GB, microSD tot 2 TB |
| Batterij / Opladen | 11.600 mAh / 45 W | 10.600 mAh / 45 W |
| Netwerk en connectiviteit | 5G, Wi-Fi 7, Bluetooth v6.0 | 5G, Wi-Fi 6E, Bluetooth v6.0 |
| Camera | Achterzijde: 13 MP + 8 MP Ultra-Wide Voorzijde: 12 MP Ultra-Wide | Achterzijde: 13 MP Voorzijde: 12 MP Ultra-Wide |
| Geluid | Quad Speaker (ruimtelijke audio over 4 kanalen) | Quad Speaker (ruimtelijke audio over 4 kanalen) |
| S Pen | S Pen in doos | S Pen in doos |
| Water- en Stofbestendigheid | IP68 | |
| SIM | Dubbele SIM (pSIM + eSIM) | |
| Beveiliging | Vingerafdruk op display | |
| Kleur | Gray, Silver | |
Ontdek meer van Pragalicious
Abonneer je om de nieuwste berichten naar je e-mail te laten verzenden.



