Capcom heeft opnieuw een schot in de roos te pakken. Onimusha: Way of the Sword verkocht op de eerste dag al meer dan 1 miljoen exemplaren, waarmee de Japanse uitgever bewijst dat spelers nog altijd staan te springen om bekende franchises nieuw leven in te blazen.
De actiegame is de eerste nieuwe hoofdgame in de Onimusha-reeks in twintig jaar en zet daarmee een opvallende comeback neer. Het succes past bovendien perfect binnen het sterke jaar van Capcom, dat in 2026 al indruk maakte met onder meer Resident Evil Requiem, Pragmata en Monster Hunter Stories 3. Alle vier de games konden rekenen op sterke recensies, met Metacritic-scores van minstens 85.
Capcom wil meer vergeten franchises terugbrengen
Capcom lijkt duidelijk van plan om verder te bouwen op dat succes. Naast zijn gevestigde toppers zoals Resident Evil, Monster Hunter en Street Fighter wil het bedrijf opnieuw investeren in oudere franchises die al langere tijd geen nieuwe game kregen. Volgens Capcom maakt het actief opnieuw gebruiken van deze bestaande IP’s deel uit van de strategie om zijn uitgebreide catalogus maximaal te benutten. Onimusha: Way of the Sword vormt daarvan een uitstekend voorbeeld.
De uitgever heeft bovendien nog meer in petto voor 2026: op 9 oktober verschijnt de Dark Arisen-uitbreiding voor Dragon’s Dogma 2, samen met een versie voor de Nintendo Switch 2. Voor fans van klassieke Capcom-reeksen klinkt dat alvast veelbelovend. Het succes van Onimusha kan ervoor zorgen dat nog meer vergeten namen uit de geschiedenis van de uitgever opnieuw een hoofdrol krijgen.
Ontdek meer van Pragalicious
Abonneer je om de nieuwste berichten naar je e-mail te laten verzenden.



