From Zero to Hero! Dat is letterlijk het verhaal van Izuku Midoriya, een jonge kerel geboren zonder Quirk (superpowers) die zijn held All Might ontmoet en tijdens de nacht plots zijn krachten erft. 10 jaar lang en 180 afleveringen hebben we genoten van één van de beste anime’s van het laatste decennium. En voor wie maar niet genoeg kan krijgen, kan je nu All’s Justice spelen, waarin je het 8ste seizoen kan herbeleven. Onmisbaar voor de fans, maar is deze game ook voor wie de anime niet gezien heeft? Ontdek het in deze review van My Hero Academia: All’s Justice.
Waarom Wel?
Een sluitstuk
Ik heb even overwogen om alle 549 personages uit de anime op te sommen gewoon om mijn eindredacteurs de Praga en Mr Rolfson een loer te draaien. Maar die kerels hebben al werk genoeg en ik wil niet ontslagen worden als reviewer. (nvdr alsof den Bruno die allemaal van buiten kent…) Maar ik dwaal af. In tegenstelling tot de meer de 500 personages die de anime rijk is, is All’s Justice nog maar de 6de game gebaseerd op de immens populaire franchise. Nu, 6 games is ook niet min. Twee ervan verschenen enkel op mobile, de andere 4 kan je ook op PC of console spelen. En de formule van de games is niet erg veel veranderd doorheen de jaren. Net zoals in de manga en anime, draait de game om knokken. Tegen mekaar en tegen de slechteriken. Rechttoe, rechtaan, een lekker potje vechten.

De verschillende knok-vormen
Vechten kan je op veel verschillende manieren in deze game. Vanzelfsprekend is er een tutorial mode die je toelaat om je moves uit te kienen. Maar er is ook de Story Mode waarin je het verhaal nog een keer kan beleven, maar ditmaal lees of kijk je niet, nee, je vecht als één van de personage. Naar goeie gewoonte geven we geen spoilers weg bij Pragalicious hoewel ik er wel vanuit ga dat wie deze game wil spelen, de anime al gezien heeft of de manga al jaren geleden verslond. Zoals gezegd is de Story Mode een lineaire variant van het verhaal en die brengt je van de start tot aan het emotionele einde van seizoen 8.
Mijn favo modus is er ééntje speciaal gemaakt voor de game, de Team Up Mission. Daarin leer je echt wat het is om een Class 1-A student te zijn en onderneem je verschillende missies samen met je andere klasgenoten. Een origineel verhaal, dat is een zéér fijne toevoeging.
In de Archives Battle kan je de coolste gevechten uit de hele anime herbeleven en de Free Battle: en ja, de naam spreekt voor zich. Echte knoppenkrijgers kunnen hun skills testen in de Network mode en dat kan zowel ranked als unranked. Kleine waarchuwing: de competitie hier is bikkelhard.

Leuke combat met flitsende moves
Een vechtgame zonder goeie combat zou wel héél zielig zijn én bovendien ook geen goeie score krijgen. En All’s Justice mag dan wel niet de beste 3D vechter allertijden zijn, de game blijft wel dikke fun. Want uiteraard wil je je favoriete ultimate move bovenhalen en dat kan op verschillende manieren: met de Plus Ultra of wanneer je Rising bar helemaal gevuld is. Dus hou beide goed in de gaten! En uiteraard hoef je niet alleen met Deku te vechten, er zijn nog 39 andere waar je kan uit kiezen. Zoals Yuga Aoyama die een laser uit zijn navel kan schieten of Rikido Sato, die van suiker extreem hyper wordt (nu, doen we dat niet allemaal). Ook een heel pak baddies zijn sleepbaar: zoals Himiko Toga (swoon, hartje, hartje, hartje, eggplant emoji) Dabi en All for One. Aan variatie geen gebrek!

Waarom Niet?
Ken je de anime of manga niet?
Het is moeilijk te geloven dat er misschien nog ergens een enkeling is die de anime of manga niet kent, de populariteit ervan is zo groot dat het echt héél onwaarschijnlijk lijkt. Maar voor die gamers is All’s Justice geen aanrader. Hoewel Bandai Namco zijn best doet om spelers zoveel mogelijk te betrekken in het verhaal van de anime/manga, is het onbegonnen werk om 180 afleveringen in een paar cutscenes samen te vatten. Straffer nog, deze game gaat enkel over het laatste seizoen en bevat dus MEGA SPOILERS. Je kan en mag de game dus wel beschouwen als een verlenging van het bronmateriaal voor wie er geen genoeg kan van krijgen. Voor de die-hard fans van vechtgames valt er ook wel iets te rapen maar de game is te mager om echt te beginnen grinden.

Geen competitie game
Laat het duidelijk zijn, wie zich verwacht aan een Tekken 8 of Streetfighter 6 zal teleurgesteld zijn want deze game mag zich dan misschien wel vermommen als een 3-D fighter, hij is lang niet zo complex en gelaagd als bovenvermelde toppers. Het is een game die je toelaat om de meest indrukwekkende gevechten van de anime te herbeleven maar het is niet het soort game waar je uren, dagen en maanden gaat in investeren om dan de Ranked mode tegen de allerbeste te spelen. Het kan, maar dat zijn er echt wel betere games om dat te doen.

All’s Justice mist…heel wat
Een anime met 500 personages die ervoor kiest om er maar 50 speelbaar van te maken, voelt aan als een gemiste kans om de geschiedenisboeken in te gaan. Hoe zot zou het niet geweest zijn om 100 speelbare personages te hebben, met een achievement die je met ze allemaal doet spelen. Dat zou pas indrukwekkend zijn. Ondanks dat er een paar pro-hero’s in de game zitten, mochten Cementos – nee die heeft niks te maken met het snoepje maar wel alles met cement- en de Wild Wild Pussycats echt wel worden opgenomen in de game.
Tenslotte wordt er te weinig gedaan met de 3v3 mode. Er zouden veel meer zotte combo’s mogen inzitten, die telkens verschillen van hoe het trio is samengesteld. Wat we nu hebben gekregen is verre van slecht maar voelt wat ondermaats aan gezien zijn epische anime en legendarische finale.
Trailer
Gespeeld op PlayStation 5
Wie nog aan het bekomen is van deze zinderende finale van één van de beste anime’s van de laatste jaren mag zich alvast verheugen op deze nieuwste game uit de My Hero Academia franchise. Het is de ideale manier om het laatste seizoen nog eens te herbeleven. All’s Justice mag dan niet voor de diehard knokkers zijn, het is een verdiend sluitstuk van een fantastische anime. Speciaal voor de fans, met liefde gemaakt en terugkijkend op een geweldige 10 jaar.
Pluspunten
- Leuke combat
- Fijne presentatie
- My Hero Academia blijft geweldig
Minpunten
- Beperkte combat en daardoor niet voor de grinders
- Teveel van hetzelfde (zoals de vorige games)
- Ontoegankelijk voor wie MHA niet kent
Ontdek meer van Pragalicious
Abonneer je om de nieuwste berichten naar je e-mail te laten verzenden.



