Den deze zat op de eerste rij toen de nieuwe Nintendo-console in de (digitale) winkelrekken verscheen. Ondertussen heb ik een tweetal weken kunnen losgehen in games als Mario Kart World, Bravely Default: Flying Fairy (review komt er ook aan!), Fast Fusion én Cyberpunk 2077 Ultimate Edition. Is de subtitel van die laatste terecht? Moet je een Nintendo Switch 2 in huis halen om de allerbeste versie van Cyberpunk 2077 te spelen? Wel…
Pluspunten
+ Grafisch écht goed op Nintendo Switch 2
+ Heel veel spelplezier
+ Night City gaat nooit vervelen
+ Zoveel opties, maar vooral de grafische zijn mooi
Minpunten
– Prijskaartje
– Phantom Liberty-DLC draait niet goed genoeg
– Dialogen die vaak te edgy en cringe zijn
Pragalicious wordt ondersteund door affiliate-opbrengsten. Als je op bepaalde links klikt via onze site, kunnen we daar aan verdienen. Zo help je ons deze website te onderhouden en te verbeteren.
Zelf aan de slag met Cyberpunk 2077 Ultimate Edition? Haal de game dan in huis via Coolblue.be
Waarom Wel?
Powerhouse
…neen. Maar laat ons beginnen bij het begin en terugspoelen naar 2020. Cyberpunk 2077 kwam uit, en het leek, afgaande op de trailers en de hype die ermee gepaard ging, te gaan om de ‘second coming of cyberpunk Jesus’, althans dat zal ongetwijfeld ook de bedoeling geweest zijn van ontwikkelaar CD Projekt Red, die we ook kennen van de The Witcher-reeks. In realiteit kraakte de game echter langs alle kanten en moesten we het stellen met één van de meest buggy en teleurstellende launches ooit.
Anno 2025, vijf jaar later, prijkt de Ultimate Edition in de launch line-up van de Nintendo Switch 2 en het moet gezegd: het is een far cry van die initiële versie. Op Nintendo’s nieuwste krijgen we te maken met een gepolijste versie die er goed uitziet én 90% van de tijd vlotjes draait. Die overige 10% vind je vooral terug in de Phantom Liberty-DLC die óók in deze Ultimate Edition zit, maar wel aanzienlijk minder goed draait. Niet zo verwonderlijk misschien, want deze DLC werd compleet geskipt op de PlayStation 4 en Xbox One wegens te zwaar voor die consoles.
Maar goed, voor de rest draait het wel pico bello en toont deze versie meteen de grafische power die Cyberpunk 2077 tot op de dag van vandaag tentoon stelt én welke power de Switch 2 herbergt. Doet me gelijk wegdromen bij een nieuwe Zelda.

Opties
Wie fan is van opties in games, zoek niet verder. Deze Cyberpunk 2077 is jouw natte droom. Niet alleen gameplay-gewijs heb je tal van mogelijkheden, ook op vlak van graphics schotelt CD Projekt Red je wat keuzes voor. In zowel Handheld Mode als TV Mode kan je kiezen tussen ‘Performance’ en ‘Quality’. Die eerste laat je toe om de game aan 40 frames per seconde te draaien. In handheld zal iedereen dat kunnen doen, in het andere geval moet je tv deze framerate ondersteunen.
Heb je één van de latere generatie 4K-televisies, dan zal dat wellicht geen probleem zijn, aangezien deze vaak VRR ondersteunen en/of in 120Hz draaien. In ‘Quality’ draait de game aan 30 frames per seconde, maar wordt de resolutie wel aanzienlijk hoger en is de algemene beeldkwaliteit scherper. Enfin, je hoort het, het is een hartverscheurende keuze, maar aangezien ik af en toe nog wel ’s een game kan smaken aan 30 fps (hallo, Driveclub!), was voor mij ‘Quality’ the way to go.

Cross-save
Ik heb Cyberpunk 2077 zowel op PlayStation 4, pc als Nintendo Switch 2 nu en ja, alle versies hebben die cross-save-functie via je CD Projekt Red-account, maar neen, vooraleer ik de versie op de Nintendo Switch 2 speelde, heb ik die nog niet gebruikt. Tot nu, want zo’n draagbare (en steengoeie) versie van Cyberpunk 2077 kunnen afwisselen met de state-of-the-art versie op pc (waar alle toeters en bellen op m’n gloednieuwe 5090-kaart opengezet worden), dat is pure luxe. Zeker met zo’n zomers avondzonnetje, een fris wijntje dabei en de Nintendo Switch 2 in de hand, dat is puur genieten. Als’t dan helemaal donker is, dan schuif ik m’n luie reet weer onder m’n bureau en speel ik verder in full raytracing mode. Du vin, du pain et du Johnny Silvermain. Ofzoiets.

Mouse Mode
Ik speel zelf met een Nintendo Switch 2 Pro-controller, maar je kan Cyberpunk 2077 ook spelen met muiscontrols, en dan specifiek door middel van de muisfunctie van de Nintendo Switch 2-Joy-con, en ik moet zeggen: dat gaat best goed. Persoonlijk zou ik het om ergonomische redenen geen uren aan een stuk doen, maar kick je op precisie, dan is het een mogelijkheid.
Nog een betere optie is om gewoon een échte computermuis en keyboard aan te sluiten. De Switch 2 ondersteunt die via plug & play en dan komt zo’n shooter als Cyberpunk 2077 natuurlijk helemaal tot z’n recht. Ook gyro controls worden ondersteund, maar dat vind ik persoonlijk net iets te intensief om laidback te kunnen genieten van een gamingsessie.

Waarom Niet?
Edgy Runners
Ik kan me helemaal verliezen in het thema cyberpunk en vind films als Blade Runner fantastisch. Alleen, en dit is ongetwijfeld het relaas van een brein van een kerel met steeds ouder wordende knoken: het is allemaal wat te edgy naar mijn goesting. De dialogen in Cyberpunk 2077 zitten tsjokvol oneliners die Arnold Schwarzenegger in z’n Commando-dagen moeiteloos ophoestte, maar dat was een film van anderhalf uur. Nu moet je je voorstellen dat je die dialogen door je strot geramd krijgt zo’n 50-tal uur langer. En dat verveelt, op het irritante af. Het doet veel afbreuk aan de gameplay die wél goed in mekaar steekt. Night City is best interessant en ook op Nintendo Switch 2 best levendig (al zijn er minder NPC’s terug te vinden in deze versie). Ik apprecieer Keanu Reeves’ Johnny Silverhand en co, maar het mocht allemaal zo’n 10 niveau’s minder.
Phantom Liberty
De toevoeging van de DLC bij de minpunten?! Ik vrees van wel, want ondanks dat ik vandaag absoluut nog steeds kan gamen aan 30fps, zijn de momenten waarop ik bereid ben te spelen aan 20fps echt wel definitief voor m’n N64- en PSX-dagen. En dat is in Phantom Liberty meer dan eens het geval, spijtig genoeg. Er is een reden waarom deze DLC niet beschikbaar was op de PlayStation 4 en Xbox One en platformen als Digital Foundry hebben het aangegeven: de Nintendo Switch 2 is op z’n top net iets sterker dan de PlayStation 4 en komt dus niet straf genoeg uit de hoek om Phantom Liberty toch op een verteerbare manier te spelen. Da’s dubbel jammer, want de DLC is het echt wel waard. Maar dan echt wel op platformen als PlayStation 5, Xbox Series X of pc. En dan vooral op pc.
Trailer
VERDICT
8
Wat moet er nog gezegd worden over Cyberpunk 2077 Ultimate Edition? Het is een kwalitatieve game uit de launch line-up van de Nintendo Switch 2 en zorgt voor vertrouwen als het aankomt op zowel third-party games als de interne power van de Nintendo Switch 2. Als je de game nog niet hebt gespeeld: de Nintendo Switch 2-versie is niet de ‘one game to rule them all’, dat blijft de pc-versie (en al helemaal in combinatie met een Steam Deck). Het is wél een steengoeie versie, al is de DLC Phantom Liberty net wat te hoog gegrepen voor Nintendo’s nieuwste. Adviesprijs is 69,99 euro, dat mocht gerust 20 euro lager liggen – het blijft een game van 5 jaar oud, 2 jaar als je de DLC erbij neemt – maar als je een vakantie voor de boeg hebt en je wil een stevige game om je in vast te bijten wanneer je ligt te bakken onder een parasol met een cocktail en een rietje: deze ga je je niet beklagen.
Cyberpunk 2077 Ultimate Edition
Beschikbaar vanaf 05/06/2025
Beschikbaar op Switch 2
Gespeeld op Switch 2
Website: Officiële website



2 reacties
Is de Ultimate Edition ook een aanrader voor de Ps5?
Zeker weten, Siegfried.