Immortals Fenyx Rising werd bij zijn launch over het algemeen overal goed onthaald en was een welgekomen nieuwe IP voor Ubisoft dat we de laatste jaren voornamelijk kennen van Assassin’s Creed, Far Cry en Watch Dogs. En dan zijn er natuurlijk nog een aantal games die wel aangekondigd worden, maar niet gereleased.
Aan die succesvolle launch van Immortals Fenyx Rising wordt er geen gevolg gebreid. Toch niet volgens bronnen, die anoniem aan (betrouwbare) gaming website VGC vertelden dat een sequel van de game in vroege ontwikkeling was bij Ubisoft Quebec. De top bij Ubisoft zou eerder deze maand besloten hebben om het vervolg te annuleren vanwege de uitdagingen om de IP tot een gevestigde waarde te laten uitbloeien.
Begin dit jaar liet Ubisoft trouwens weten dat het drie nog onaangekondigde games geschrapt had om op die manier meer te kunnen inzetten op kwaliteit dan op kwantiteit.
Voorlopig is het nog afwachten op een reactie van Ubisoft zelf. Al zijn ze natuurlijk niet verplicht om hun beslissing om een game te annuleren naar buiten te brengen. Met The Crew Motorfest (14/09/2023) en Assassin’s Creed Mirage (12/10/2023) staan er dit najaar nog twee grote games op de releasekalender van Ubisoft.


