Sinds gisterenavond 19u00 kunnen we aan de slag met de server slam van Marathon. Ook MrRolfson, AFreshNut93 en ikzelf doken in de Marathon server slam. Al verliep dat niet van een leien dakje om eerlijk te zijn. Maar na veel geduld lukte het ons eindelijk rond 22u45 om binnen te geraken.
De reden is natuurlijk obvious, iedereen wil Marathon spelen. Getuige daarvan de lange wachtrijen en hoge aantal spelers.
Marathon, Bungies eigenzinnige interpretatie van het extraction shooter-genre, is eindelijk begonnen met de server slam beta. Er ontstond direct een ware stormloop. Meer dan 140.000 gamers stortten zich in het eerste uur op de server slam. De Steam-statistieken schoten pijlsnel omhoog. En het weekend moet nog beginnen, dus zet je schrap en heb veel geduld als je dit weekend wil spelen.
Volgens SteamDB telde Marathon 142.028 gelijktijdige spelers, en dat slechts een uur nadat de beta live ging. Dat cijfer geldt alleen voor de pc-versie. Op consoles is het allemaal wat minder transparant, maar ik twijfel er niet aan dat ook daar duizenden gamers zich vol enthousiasme op de game storten om hem te testen.

