Dat de makers van PAW Patrol Grand Prix met een eigen Formule 1-game op de proppen kwamen, verbaasde ons enigszins. Maar slaagden ze er ons ook in te overtuigen met Formula Legends?
Waarom Wel?
Old-school
Italiaanse ontwikkelaar 3DClouds kenden we vooral van de kidslicentiegames en wist nog nooit echt volledig te overtuigen. Met Formula Legends gooiden ze het over een andere boeg en wat blijkt: een leuke Formula 1-racegame maken lijkt wel voor hen weggelegd. De game schotelt je meerdere generaties voor waarbij je met racewagens vanaf de jaren ’60 tot heden op circuits kan gaan scheuren.
De old-school vibes en geluiden van de V10-motoren zijn leuk om op het scherm te zien getoverd worden, met daarbij niet-gelicenteerde parcours zoals ‘Belgian Ardennes’ die wel gedeeltelijk waarheidsgetrouw zijn nagemaakt.

F1 met een twist
Formula Legends biedt eenvoudige gameplay aan. Eentje waarbij je ook rekening moet houden met verschillende factoren zoals het parcours, de weersomstandigheden en daarbijhorende bandenkeuze. Naargelang de race vordert, zullen je banden meer slijtage vertonen en zal je ook rekening moeten houden met de aanwezige brandstof. Een pitstop is dus altijd aangeraden en hier kan je met de nodige knoppeninvoer een snelle bandenwissel voorzien. Leuke gimmick, al houdt de fun daar helaas wel op.

Waarom Niet?
Laggy
Een racegame is niet leuk als het racen zelf niet optimaal lijkt te werken. Daar knelt helaas het schoentje bij Formula Legends. Ook al zijn de parcours, pitstops en grappige rijdersnamen goed uitgewerkt, het racen zelf is dat helaas verre van. Zo hoor je, net zoals in de F1-sport, op tijd gas te geven en te remmen om je bochten te nemen, maar zit er een constante inputlag op de besturing.
Snel anticiperen of bijsturen is dus quasi onmogelijk op deze manier, en dat maakt het alleen nog maar erger wanneer je altijd hopeloos laatste eindigt van zodra je de zijkant inbeukt en nooit meer aansluiting kan vinden (ook op Easy difficulty).
De AI-rijders zijn zodanig slecht geprogrammeerd dat ze, ofwel tegen je aanrijden (en je besturing blokkeren) zonder penalty te krijgen, of op parcours als Monaco op bijzondere ondenkbare wijze sneller rijden dan jou en je amper kans laten. Zonde.
Trailer
Ontdek meer van Pragalicious
Abonneer je om de nieuwste berichten naar je e-mail te laten verzenden.



