Vaak zeggen we dat consoles verlieslatend zijn, en dat de fabrikanten vooral geld verdienen aan games en toebehoren. En met de PS5 lijkt Sony een goudhaantje in huis te hebben want het is de meest winstgevende console ooit uit hun stal.
Op een business meeting vertelde CEO Hideaki Nishino daar het volgende over, en ook iets over de PS6:
“Onze consolebusiness heeft zich ontwikkeld tot een veelzijdig platform en we hebben nu een groot ecosysteem van zeer betrokken spelers in zowel de PS5- als de PS4-generatie, dus natuurlijk is er een enorme interesse in onze consolestrategie voor de volgende generatie. Hoewel we in dit stadium geen verdere details kunnen delen (lees over de PS6), staat de toekomst van het platform bovenaan onze agenda. We zijn vastbesloten om een nieuwe en verbeterde manier te onderzoeken waarop spelers met onze content en diensten kunnen spelen.”
Voor het eerst zijn er meer maandelijkse actieve gebruikers op PS5 dan op PS4, bevestigde Sony tijdens de presentatie, en 38 procent van alle gebruikers is geabonneerd op PlayStation Plus Premium of Extra, de twee duurdere levels van de online service.



