Donkey Kong is back! Al is het niet in een volwaardig nieuwe titel, maar een heruitgave van een, jawel, heruitgave. Donkey Kong Country Returns maakte eeuwen geleden reeds de overstap van de Wii naar de 3DS en springt nu in HD-formaat op de Nintendo Switch.
Pluspunten
+ 80 levels waarvan 8 exclusief uit de 3DS-versie
+ Co-op mogelijk als Diddy Kong
+ Uitdagend, maar voor iedereen weggelegd
Minpunten
– Prijskaartje van 60 euro
– Niks nieuws op Nintendo Switch
– Lange laadtijden
Waarom Wel?
Het draait om de bananen
Donkey Kong en Diddy Kong worden in de maling genomen door een hypnotiserende Tiki Tak-stam. Die zijn met hun volledige opslag aan bananen zijn gaan lopen. Aan jou om als Donkey Kong met de hulp van Diddy Kong (alleen of in coöp) levels te doorkruisen, gehypnotiseerde wezens te verslaan, je bananen terug te vinden én die vervelende Tiki Taks van een verdiende pandoering te voorzien. Een flinterdun verhaallijntje, maar het draait immers om het plaftormen, euh, de bananen natuurlijk!

Uitdagend platformplezier
Welgeteld 80 levels verspreid over meer dan een handvol gebieden staan DK en Diddy Kong te wachten, met telkens een eindbaas op het einde van elk gebied om te verslaan in de vorm van een van de Tiki Tak-stamleden. De levels zijn uitdagend, want naast het kapotslaan van objecten, het gooien met tonnen en het verzamelen van bananen, zal je vooral op vijanden én platformen moeten springen om jezelf naar het einde te loodsen. Tussendoor kan je ook de nodige munten verzamelen, die dan weer van pas zullen komen in Cranky Kongs winkeltje. Hier kan je nuttige voorwerpen, zoals extra levens of een reddingsballon, kopen en bij aanvang van elk level gebruiken.
Waarom Niet?
Al draagt een aap een gouden ring…
We moeten gewoon eerlijk zijn en durven toegeven dat, hoewel Donky Kong Country Returns HD niet minder dan een leuke titel is, het onvergeefelijk is dat we er opnieuw 60 euro voor moeten betalen. De game biedt daar na al die jaren gewoon te weinig voor in ‘return’ – snap je – en spreekt Nintendo’s maffiapraktijken niet goed. Vooral als je weet dat het fantastische Metroid Prime Remastered voor slechts 40 euro werd uitgebracht. En we daar minder last hadden van net iets té lange laadtijden.
Trailer
VERDICT
7
Donkey Kong Country Returns HD is een leuke platformer met tal van levels vol geheimen te ontdekken. Het spel tovert de mokkende aap in zijn volle glorie na lange tijd nogmaals op ons scherm. Nintendo introduceert echter niks nieuws op de Nintendo Switch en rekent je de volle pot van 60 euro aan. Voor ons meteen het grootste minpunt aan deze release van een remaster van een remaster.
Donkey Kong Country Returns HD
Beschikbaar vanaf 16/01/2025
Beschikbaar op Switch
Gespeeld op Switch
Website: Officiële website





