Leximan is een adventure game ontwikkeld de Britse indie-ontwikkelaar Knights of Borria. Hoewel de ontwikkelaar Knights in zijn naam heeft staan zal deze titel niet om zwaarden en schilden draaien. Het zijn tovenaars en mythische wezens die de (tover)plak zwaaien in dit avontuur.
Pluspunten
+ Geweldige (Britse) humor
+ Fijn verhaal
+ Toffe minigames
Minpunten
– Tekenstijl
– Weinig uitdaging
– Lettertype bij het vormen van woorden
Waarom Wel?
Academy of Elemintinia
Net als in Harry Potter lijken we de uitverkorene te zijn om een groot tovenaar te worden. In Leximan begint dit allemaal in The Academy of Elemintinia. De school met de hoogste status in de tovenaarswereld. De directeur, Elementine, blijkt een grote dosis humor en sarcasme te hebben. We maken meteen indruk op deze nogal bittere man omdat het hoofdpersonage de enige in de wereld is dat Leximancy kan beoefenen. De vaardigheid om te goochelen met woorden. Ons personage stapelt de ene chaotische situatie na de andere op, tot onvrede van medestudenten en leerkrachten. Dit leidt vooral tot conversaties met typische (Britse) humor die me meermaals een glimlach op het gezicht bezorgden. Na het zoveelste verwijt worden we verbannen naar de kelder en mogen we daar naar hartenlust onze magie gaan beoefenen.
Zonder al te veel te spoilen blijkt het gezelschap in de kille kelder een pak beter te zijn dan bovengronds. Knights of Borria legt de vinger op de wonde als het aankomt op sfeer en meeleven met het hoofdpersonage. De ene moment ben je rubberen eendjes door de kamer aan het trappen en gier je mee met de absurditeit van dit spel. Het andere moment gebeurt er iets onverwacht tijdens een quest en daalt je mood tot onder het vriespunt. Samen met gelijkgezinden en minder aimabele individuen ervaar je telkens weer een uniek moment zonder dat het repetitief wordt. Een flipperkast van emoties, net zoals de rubberen eend die door de kamer vloog enkele minuten geleden.
Klikken en goochelen met woorden
Leximan kan ik het best omschrijven in volgende woorden. Point and click, verkennen en veel conversaties. Deze drie in combinatie met de geweldige Britse humor deden me meermaals lachen. In de game is het de bedoeling om woorden te vormen om sommige problemen op te lossen of vijanden te verslaan. Vergelijkbaar met Scribblenauts maar dan veel simpeler. De uitkomst ervan resulteerde enkele keren in hilarische momenten. Een spreuk zoals ‘Disarm’ gaat altijd iets extra toevoegen aan de conversatie dan enkel de vijand te ontwapenen. Knights of Borria goochelt met woorden als het aankomt op unieke en humoristische antwoorden. Sommige lore in de game vertelt veel over het verleden en best interessant om te zien hoe sommige personages zijn geëvolueerd (positief of negatief).
Woorden betekenen macht in Leximan, en zijn dus een groot onderdeel in deze adventure puzzle game. 90 procent van de quests worden opgelost door het juiste woord te typen. Naast dat zijn er genoeg leuke features zonder dat het eentonig wordt. Ik startte met quests in de academie, bouwde dingen in een bos en tot slot hadden we ook nog eens een gewone job in de stad. Serieus wat ingrijpende veranderingen als tovenaar. In Leximan vinden we trouwens ook een paar leuke knipogen naar klassiekers zoals Frogger of games zoals Vampire Survivors. De game speelt vlot, quests volgen elkaar goed op en zijn relatief (heel) kort. Lange conversaties in de game zijn quasi onbestaande, en wanneer dat wel het geval is zit je te genieten van die geweldige Britse humor. Ik bleef steeds geboeid en in een goeie flow, net dankzij die twists and turns in verhaal, gameplay en locatie(s).

Waarom Niet?
The (anti)magic of art
Ik was niet bepaald fan van de tekenstijl van de personages. Deze kwam totaal niet overeen met de achtergrond en omgeving. Het was alsof Knights of Borria de personages op het laatste heeft ontworpen, en tot de realisatie kwam dat ze tijd te kort hadden. Een kleurrijkere tekenstijl had dan ook veel beter tot zijn recht gekomen dan het huidige zwart wit, en had veel beter gepast bij de retropixelachtige omgeving.
Het lettertype bij het vormen van woorden was redelijk onduidelijk. Wat ervoor zorgde dat het bij langere woorden iets meer moeite kostte om het juiste te vinden. Wie uitdaging zoekt in Leximan is aan het verkeerde adres bij de mannen van Knights of Borria. De minigames, naast het point and clickgehalte, zijn ontzettend genietbaar maar brengen weinig tot geen uitdaging.
Trailer
VERDICT
7
Leximan is basically een point and click en lineaire game, maar één waarin er wel genoeg variatie te vinden is. Conversaties zijn net kort genoeg waardoor het tempo van de game niet te veel wordt onderbroken. De uitdaging jammer genoeg ver te zoeken, en ook de tekenstijl van personages vond ik niet passen bij de retropixelachtige achtergrond. Gelukkig toverde de Britse humor in conversaties steeds weer een glimlach op mijn gezicht waardoor er veel werd goedgemaakt. Deze game is een ontzettend leuk tussendoortje met een steengoed verhaal.
Leximan
Beschikbaar vanaf 13/08/2024
Beschikbaar op PC
Gespeeld op PC
Website: Officiële website






