Ze moeten bij Microsoft en Xbox toch even geslikt hebben toen ze hun toekomstplannen op het wereldwijde net zagen verschijnen.
Door een interne fout bij Xbox zijn namelijk verschillende toekomstplannen op straat gegooid. Het gaat hier om documenten waarbij nieuwe hardware wordt voorgesteld door middel van interne slides. Hoe oud deze zijn, is niet bekend. Dus het kan goed zijn dat de huidige plannen ondertussen al meermaals werden aangepast. Toch geeft het lek via VGC ons een mooie blik in hoe Xbox de toekomst ziet.
In de eerste plaats is het de bedoeling dat in 2024 een update voor de Xbox Series X op de markt komt. Deze zou qua hardware niet veel schelen met het huidige model, met uitzondering van de toevoeging van USB-C en Bluetooth.
Het grootste verschil is dat de disc drive overduidelijk ontbreekt en dat Xbox 100% de weg in slaat van all digital. Ze promoten de console zelfs als “The most powerful Xbox Ever, now adorably all digital.” Qua design lijkt deze refresh enorm veel op de smart speaker van Amazo.

Verder kregen we ook een eerste blik op de update van de door velen geliefde Xbox Controller. Deze valt vooral op door de zogenaamde ‘zwembroek’ die over de onderste delen hangt.
Wat betreft hardware aanpassingen doet haptische feedback eindelijk zijn intrede bij Xbox. Dit is iets wat we al zagen bij de DualSense van Sony, maar nu lijkt het Amerikaanse bedrijf deze techniek ook te introduceren bij hun eigen controller.
Ook is het mogelijk om de controller rechtstreeks aan je draadloze netwerk te koppelen, waardoor de lag bij het cloud gamen een pak minder moet zijn. Tot slot wordt ook een zogenaamde ‘lit to wake’-functie ingebouwd, waarbij je de controller of console aanzet door de controller op te nemen.
Het is afwachten tot Xbox deze hardware officieel aankondigt, al dan niet in aangepaste vorm.



