Momenteel zijn heel wat Blizzard-games niet meer speelbaar in China. Dat heeft te maken met het feit dat er momenteel een dispuut is tussen ontwikkelaar Activision Blizzard en de lokale uitgever NetEase.
Onze Frumberto gaf daarover tekst en uitleg in De Ochtend. Je kan het fragment herbeluisteren op de website van Radio 1.
Volgens de Chinese wetgeving moet elke game die daar uitkomt een Chinese uitgever hebben. Da’s vooral lastig voor bedrijven die beiden doen, zoals Activision Blizzard.
Op dit moment is er geen samenwerking meer tussen NetEase en Activision Blizzard waardoor alle games uit de stal van de Amerikaanse ontwikkelaar niet meer speelbaar zijn in China. Over de oorzaak is het koffiedik kijken. Maar volgens geruchten zou het gaan om een dispuut rond privacy en de gegevens van de spelers.